نوشیدن مرتب آب میوه‌ها و آب سبزیجات تازه باعث تامین آب و دفع سموم از سلول‌های بدن می‌شود. برای تهیه‌ی آب میوه بهتر است از مخلوط کن استفاده کنید نه از آب‌میوه‌گیری به خاطر اینکه در این صورت بیش‌ترین میزان فیبر و ویتامین‌های این مواد غذایی حفظ می‌شود. فیبرها برای سلامت پوست و کلا بدن بسیار مهم و ضروری‌اند.

3 نوشیدنی مناسب برای سلامت پوست

آب نارگیل:

در مقایسه با سایر نوشیدنی های انرژی زا، آب نارگیل مواد مغذی بیشتر دارد و سالم تر است چرا که به طور طبیعی شیرین است و حاوی شیرین کننده های مصنوعی نیست. همچنین منبعی غنی از پتاسیم است که اکثر مردم به دلیل مصرف کم میوه و سبزیجات در رژیم غذایی خود دچار کمبود این ماده ی معدنی هستند. با این حال آنچه این نوشیدنی را برای پوست مفید می سازد این است که حاوی مقادیر بالایی از آنتی اکسیدان ها است، که با رادیکال های آزاد که مسئول پیری زودرس هستند مبارزه می کنند. در نهایت، آب نارگیل حاوی برخی مواد مغذی است که در حال حاضر بر روی مزایای پزشکی آنها تحقیق می شود، مانند هورمون های گیاهی. به طور خاص، یکی از هورمون های گیاهی موجود در آب نارگیل، ترانس زیاتین است که خواص ضد پیری و اثرات جوان سازی آن در تحقیقی در سال ۲۰۰۵ ثابت گردید.

چای سبز:

با توجه به عوارض کم آب کردن بدن در قهوه بهتر است مصرف آن را محدود کنید. چای سبز اثر کم آبی ندارد و حاوی آنتی اکسیدانی قوی به نام پلی فنول است که دارای خواص ضد التهابی و ضد سرطانی است. شواهدی وجود دارد که یکی از این ترکیبات به نام EGCG، می تواند در درمان بیماری های پوستی مانند پسوریازیس، روزاسه، زخم، و حتی چین و چروک مفید باشد. پلی فنول دارای اثر محافظتی در برابر نور نیز هست. شواهد نشان می دهد که نوشیدن چای سبز می تواند به طور موثر از آسیب نور خورشید جلوگیری کند. اگر چه چای سبز یکی از معدود چای هایی است که شواهد کافی در مورد اثربخشی ان وجود دارد، چای های دیگری نیز وجود دارند که برای درخشندگی پوست توصیه می شوند. مانند چای آلوئه ورا و چای گزنه.

آب میوه های یخ زده:

آب میوه های یخ زده راه آسانی برای افزایش مصرف مواد مغذی میوه ها و سبزیجات هستند. از علت هایی که باعث مزیت آب میوه های یخ زده نسبت به اب میوه های پردازش شده ی کارخانه ای می شود (صرف نظر از شکر افزوده شده به آنها) این است که بدون حرارت دیدن و پردازش بیش از حد مواد تشکیل دهنده، مواد مغذی بیشتری در نوشیدنی باقی می ماند، مثل ویتامین ها، مواد معدنی، آنزیم ها . ارزش غذایی آن بستگی به مواد تشکیل دهنده ی انتخاب شده دارد، اما بسیاری از میوه ها و سبزیجات حاوی ویتامین های مفیدی مثل ویتامین سی هستند که باعث افزایش تشکیل کلاژن می شود و اغلب حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند که روند پیری سلول های پوست را کند می کند.